Switch to: References

Add citations

You must login to add citations.
 1. Současné teorie sociálního rozumění na pozadí sporu a antropologickou diferenci.Filip Jaroš - 2018 - Teorie Vědy / Theory of Science 40 (1):3-27.
  Tato studie je inspirována knížkou Petra Urbana Jak rozumíme druhým? Studie o sociálním rozumění a sdílení světa nejen u člověka a věnuje se současným diskuzím o povaze sociálního rozumění, zejména v případě nelinguálních tvorů. Nejvýraznější pozice zastává na jedné straně skupina srovnávacích psychologů kolem M. Tomasella, která vychází z filosofů kolektivní intencionality, na straně druhé D. Leavens a K. Bardová, kteří mají blízko k interaktivistické interpretaci problému sociálního rozumění. Bude ukázáno, že rozdíly ve výsledcích empirických výzkumů mají základ v ontologických (...)
  Download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 • What Is Minimally Cooperative Behavior?Kirk Ludwig - 2020 - In Anika Fiebich (ed.), Minimal Cooperation and Shared Agency. Cham, Switzerland: Springer. pp. 9-40.
  Cooperation admits of degrees. When factory workers stage a slowdown, they do not cease to cooperate with management in the production of goods altogether, but they are not fully cooperative either. Full cooperation implies that participants in a joint action are committed to rendering appropriate contributions as needed toward their joint end so as to bring it about, consistently with the type of action and the generally agreed upon constraints within which they work, as efficiently as they can, where their (...)
  Download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark