Order:
 1. Philosophia Rationalis U Kyi͡evo-Mohyli͡ansʹkiĭ Akademiï: Komparatyvnyĭ Analiz Mohyli͡ansʹkykh Kursiv Lohiky Kint͡si͡a Xvii--Pershoï Polovyny Xviii St.Mykola Symchych - 2009 - Vydavet͡sʹ O. Vlasi͡uk.
  Download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 2.  34
  Києво-могилянські трактати «Про виникнення і зникнення» у контексті теологічних дискусій XVII — початку XVIIІ століть.Mykola Symchych - 2017 - Kyivan Academy:70-93.
  Стаття присвячена трактатам «Про виникнення і зникнення» викладеними у Києво-Могилянській академії у XVII–XVIIІ ст. як складова філософського курсу. Ці трактати мають історичну і тематичну прив’язку до однойменної книги Аристотеля і зосереджені на обговоренні виникнення, субстанційної і якісної зміни та зникнення. Однак деякі могилянські професори, як Стефан Яворський і Теофан Прокопович, включили сюди і теологічні питання. Яворський обговорює питання про транссубстанціацію св. Євхаристії, намагаючись з’ясувати, як ця субстанційна зміна відбувається і коли вона має місце на Божественній Літургії Східного обряду. Він доводить, (...)
  Download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 3.  32
  Києво-Могилянський аристотелізм у контексті другої схоластики.Mykola Symchych - 2016 - Kyivan Academy 13:11-32.
  У статті досліджується стосунок києво-могилянських філософських курсів XVII–XVIIІ ст. до аристотелівської традиції. Спочатку виставлено критерії, за якими його можна оцінити. Виділено два основних типи критеріїв: суб’єктивні і об’єктивні. Відповідно до перших, могилянці чітко визначали свою філософію як аристотелівську, перипатетичну або ad mentem Aristotelis. Є багато аристотелівських елементів в змісті та в структурі курсів, що задовольняють об’єктивні критерії. Так, логіка і фізика структуровані відповідно до традиційного порядку книг Аристотеля з цієї тематики. Всі основні концепти (ens, essentia і existentia; actus і potentia; (...)
  Download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark